Haberler

11 Ocak 2016

TİKA ve Türk Kızılayı’ndan Kerkük'teki Türkmenlere Yardım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türk Kızılayı işbirliğinde Kerkük'teki Leylan nahiyesinde yer alan Yahyava kampında bulunan ailelere gıda ve kıyafet yardımında bulundu.

Türkiye, TİKA ve Türk Kızılayı eliyle Irak'ta ve özellikle Kerkük'te yardımlarını sürdürüyor.  Bu kapsamda TİKA ve Türk Kızılayı işbirliğinde Kerkük'teki Leylan nahiyesinde yer alan Yahyava kampında bulunan ailelere gıda ve kıyafet yardımında bulundu.

Yahyava Kampındaki yardım dağıtımı sırasında, Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı ve Kerkük Milletvekili Hasan Turan, Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Ali Mehdi hazır bulundu. TİKA tarafından Kerkük kentindeki yaklaşık beş yüz ailelik Yahyava kampındaki Türkmen göçmenlere gıda yardımı yapıldı. Soğukların artması ile birlikte de en çok kışlık kıyafete ihtiyacı olan kamp sakinlerine de Türk Kızılayı'ndan da kıyafet yardımı yapıldı.

Mont, ayakkabı ve kışlık kıyafetten oluşan yardımlar kamptaki ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Daha sonra kampı ziyaret eden heyet, kamptaki göçmenlerin durumunu yakından izledi. TİKA ve Türk Kızılayı yetkilileri yaptıkları açıklamalarda, Türkiye’nin Türkmenlere desteğinin her zaman devam edeceğini ifade ettiler.  

Öte yandan Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Hasan Turan ve Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Ali Mehdi, Türkiye Cumhuriyeti ve yardım kuruluşları TİKA ve Türk Kızılayı'na teşekkür ettiler.

Sonraki Haber

Somalili Yetimlerin Yaşam ve Eğitim Merkezi TİKA Tarafından Yenilendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Somali’nin başkenti Mogadişu’da bulunan Sokak Çocukları Eğitim Merkezi’nin tadilatı ve rehabilitasyonu kapsamında ek binaları tamamlanarak hizmete sunuldu. Somali’nin başkenti Mogadişu’da kötü şartlar altında yaşayan ya da suç örgütlerinin...