Haberler

17 Şubat 2017

TİKA Yerel Personelinden AA'ya Ziyaret

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) 41 ülkede görevli yerel personelinden oluşan heyet, Anadolu Ajansını ziyaret etti.

TİKA'nın Moğolistan'dan Kolombiya'ya, Bosna Hersek'ten Namibya'ya kadar 41 farklı ülkede görevli yerel personelinden oluşan heyet, Anadolu Ajansını (AA) ziyaret etti. TİKA Koordinatörler Buluşması kapsamında farklı ülkelerden Ankara'ya gelen 41 yerel personel, AA'nın faaliyetleri, yayın dilleri ve hedefleri hakkında bilgi aldı.

AA Dünya Dilleri Yayın Yönetmeni Mehmet Öztürk, 11 dilde yayın yapan AA'nın yaklaşık 100 yıla yakın bir geçmişi olduğunu anımsatarak, kurumun faaliyetleri hakkında heyete bilgi verdi. Anadolu Ajansının sadece yerel veya ulusal düzeyde değil, küresel çapta bir ajans olduğunu ifade eden Öztürk, AA'nın 42 ülkede ofisi, 86 ülkede temsilcisi bulunduğunu ve 74 milletten çalışanı da bünyesinde barındırdığını aktardı.

Mehmet Öztürk'ün ardından söz alan AA Uluslararası Haberler Yayın Yönetmeni Ömer Faruk Tokat ise Washington DC'den Brüksel'e, Güney Afrika'dan Tahran'a, İslamabad'dan Melbourne'e uzanan bir coğrafyada siyaset, ekonomi, finans, enerji, bilim, kültür sanat, teknoloji, spor ve yaşam hikayeleri gibi kategorilerde yılda 40 binden fazla haberin üretildiği bilgisini verdi.

Heyete, AA'nın hazırladığı savaş muhabirliği tanıtım videosu izletildi ve AA'nın yayın dilleri hakkında bilgi verildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Pakistanlı Yetim Öğrencilere Eğitim Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Pakistan’ın en kalabalık şehri Karaçi’de yetim öğrencilere kırtasiye malzemesi desteğinde bulunuldu. TİKA, Pakistan’da eğitim alanında gerçekleştirdiği faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda, TİKA ve Al-Mustafa Sosyal...