Haberler

27 Haziran 2014

TİKA'dan Arakanlı Müslümanlara Gıda ve Malzeme Desteği

Türk İşbiriliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Arakanlı müslümanlara gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri desteğinde bulunuldu.

TİKA Arakan’daki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Arakan bölgesel hükümeti ile TİKA Myanmar Koordinatörlüğü arasındaki İşbirliğinde bölgedeki kamplarda yaşayan Müslüman halkın acil ihtiyaçlarını karşılanması üzere gıda ve ihtiyaç malzemeleri temininin gerçekleştirilmesi öngörüldü. Bu çerçevede, TİKA Myanmar Koordinatörlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda gıda ve temel ihtiyaç maddelerinin temini Yangon’da tamamlandı. Temin edilen bir gemi malzeme Arakan halkına dağıtıldı.

Dağıtımın gerçekleştirildiği kamplardaki Müslümanlar uluslararası kuruluşlar tarafından kendilerinin mülteci olarak sayılmamalarından kaynaklı olarak hiç bir Sivil Toplum Kuruluşu ve Uluslararası kurumlardan yardım alamadıklarından bahsederek, TİKA ve Türkiye Cumhuriyetinin kendilerine uzattığı bu dostluk elinin önemini vurguladılar.

Arakan’da yaşayan Müslümanlara böylesi büyük bir yardım yapan ilk ülkelerden birisi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bölge halkının yaşadıkları sorunların çözümüne ilişkin işbirliği çabası artarak devam edecek.

Sonraki Haber

Yemenli Doktor ve Hemşirelere Hemodiyaliz Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Yemen’de Sana, Aden, Taiz ve Hudeyde şehirlerinde tesis edilen 4 diyaliz merkezinde görev alan 20 kişilik Doktor ve Hemşire grubuna Hemodiyaliz eğitimi düzenlendi. TİKA Tarafından Yemen’in Sana, Aden,...