Haberler

23 Ekim 2011

TİKA'dan Eğitime Tam Destek

Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA), Suriye’nin başkenti Şam’da Yermuk Filistin Mülteci Kampında yaşayan öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

2011-2012 eğitim-öğretim yılının başladığı şu günlerde, “Eğitim İşbirliği Projesi” doğrultusunda maddi durumu yetersiz olan Filistinli ailelerin çocuklarına okul üniforması ve temel kırtasiye malzemesi dağıtıldı. TİKA Şam Koordinatörü Emre Yüksek yaptığı açıklamada, ülkenin farklı bölgelerinde bulunan mülteci kamplarında yaşayan ve maddi sıkıntı içinde olan ailelere eğitim yardımı yapmaya devam edeceklerini ifade etti. Yüksek, “Birçok konuda olduğu gibi eğitim alanında da Türkiye, Filistin halkının yanındadır” diye konuştu.

TİKA Şam Koordinatörü Yüksek, daha önce 2500 önlük, 1200 okul üniforması ve gömlek, 3700 okul çantası, 26 bin defter ve çeşitli kırtasiye malzemesinden oluşan eğitim yardımının ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını söyledi.

Önümüzdeki günlerde Hama, Humus ve Halep’te bulunan mülteci kamplarında, kırtasiye yardımlarına devam edileceği bildirildi.
 

Sonraki Haber

Türk Doktorlar Uganda'da Şifa Dağıtıyor

Türkiye’nin diğer ülkelerle gerçekleştirdiği işbirliği ve insani yardım faaliyetlerinde hiçbir mükerrerlik olmaması için koordinatörlük görevini başarı ile yürüten Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA), Somali’den Uganda’ya, Cibuti’den Kenya’ya kadar Doğu Afrika kıtasında hayatı ve...