Haberler

26 Aralık 2011

TİKA'dan Kazak Doktorlara Radyoloji Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), günümüzdeki ve gelecekteki nesillerin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürme hakkını teminat altına almak için çalışmalarına beş kıtada devam ediyor. Sağlık sektöründe dünya standartlarını yakalayamamış ülkelerde, ülkeler arasındaki uçurumu kapatmak, sağlık bileşenlerini desteklemek sağlık erişimini arttırmak için çalışıyor.

TİKA ve Sağlık Bakanlığı’nın işbirliğinde, Kazakistan Cumhuriyeti Karagandı Tıp Fakültesi Radyoloji Bölümünde görev yapan 10 uzman doktor, 27 Kasım-10 Aralık 2011 tarihleri arasında radyoloji, tomografi ve manyetik rezonans görüntüleme konularında eğitim almak için ülkemize geldi. İki ülke arasındaki bilgi ve tecrübe aktarımının yapıldığı program sonunda katılımcılar, ülkemize ve TİKA’ya teşekkürlerini sundu.

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde verilen eğitim programını başarı ile tamamlayan doktorlar ülkelerine döndü.

Sonraki Haber

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam Almanya Federal Cumhuriyeti Baden Württemberg Eyaleti Uyum Bakanı Bilkay Öney ile Görüştü

Almanya Federal Cumhuriyeti Baden Württember Eyaleti Uyum Bakanı Bilkay Öney, ülkemizdeki resmi ziyaretleri doğrultusunda AB Bakanı Egemen Bağış’ın ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından kabul edildi. Öney, görüşmelerinde, Türkiye-Almanya arasında uyum çalışmaları dolayısıyla ülkemizde bulunduğunu...