Haberler

20 Mayıs 2014

TİKA'dan Somalilandlı Öğrencilere Bilgisayar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Somaliland’ın başkenti Hergesa’da bir okula, 50 adet bilgisayar desteğinde bulunuldu.

TİKA Somaliland’a yönelik faaliyetlerine gerçekleştirdiği projelerle devam ediyor. Bu çerçevede Somaliland’ın Başkenti Hergesa’da bulunan Hergesa Lisesi’nin TİKA tarafından donatılan bilgisayar dersliğinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene, Somaliland Yüksek Eğitim Bakanı Zemzem Ebu Adem, TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Polat , TİKA ve Hergesa Lisesi yetkilileri katıldı.

Somaliland Yüksek Eğitim Bakanı Adem, törende yaptığı konuşmada, Somaliland’a uzattığı dost ve yardım eli için Türkiye’ye teşekkür etti. TİKA Başkan Yardımcısı Polat ise, Somaliland’a yönelik projelere devam edeceklerini belirterek, bilgisayar dersliğinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Hayatlarında bilgisayarla ilk kez tanıştıklarını belirten Somalilandlı öğrenciler de mutluluklarını ifade ederek, Türkiye ve TİKA lehinde slogan attı.

Yapılan yardımdan duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, bilgisayarlar sayesinde internete girerek, teknoloji ve dünyayı yakından takip edebileceklerini söylediler. Bilgisayarın eğitimdeki önemine değinen öğrenciler, Türkiye’nin bu yardımını unutmayacaklarını vurguladılar.

Sonraki Haber

Kırgızistanlı ve Özbekistanlı Orman Bakanlığı Yetkililerinin Çalışma Ziyaretine Destek

Orman Genel Müdürlüğü Orman İdaresi ve Planlama Dairesi Başkanlığınca hazırlanan Coğrafi Bilgi Sistemi ve Uzaktan Algılama Teknikleri Kullanarak Ekosistem Tabanlı Fonksiyonel Orman Amenajman Planı Yapımında Kapasite Geliştirme Projesi kapsamında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı...