Haberler

15 Eylül 2014

Tiran Belediyesi'ne Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Arnavutluk’ta Tiran Belediyesi’ne ekipman desteğinde bulunuldu.

TİKA Arnavutluk’ta kamu hizmetlerine verdiği deteğe devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Tiran’daki Parklarda kullanılmak üzere 142 çöp kutusu ve 200 dekoratif bank temin edilerek düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.

1 Nolu Tiran Şehri Genel Müdürlüğü’nün, Tiran vatandaşlarının dinlenme şartlarının iyileştirilmesi ve temizlik standartlarının yükseltilmesi için Tiran şehrinin merkezinde bulunan bazı parklara dekoratif bank ve çöp kutularının temini ile ilgili TİKA’dan destek talebinde bulundu. Söz konusu talep çerçevesinde gerekli malzemeler TİKA tarafından temin edilerek, düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.

Törene, Tiran Belediye Başkan Yardımcısı Enno Bozdo, TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin, 1 Nolu Şehir Genel Müdürü Bujar Elezi katıldı. Tiran Belediye Başkan Yardımcısı Bozdo yaptığı açıklamada, desteklerinden dolayı TİKA’ya duydukları minnettarlıklarını ifade etti. Tiran Belediye Başkan Yardımcısı Bozdo, söz konusu projelerin artarak devam etmesi temnnisinde bulundu.

TİKA Koordinatörü Prof. Dr. Çetin ise, projenin Tiran Belediyesi ile yapılan 3. Proje olduğunu, özellikle halka ulaşan projelere öncelik vereceklerini belirterek söz konusu işbirliğinin devam edeceğini ifade etti. Çevre temizliği içinde önem arzeden proje ile 1 Nolu Tiran Şehri Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan parklarda rekreasyon alanlarının korunması ve vatandaşlar için uygun dinlenme şartlarının oluşturulması için yıpranmış birçok bank ve çöp kutularının yenilenmesine katkı sağlandı. Böylelikle vatandaşların dinlenmesi ve çevre temizliğinin sağlanması bakımından kamu hizmeti yönünde önemli bir katkıda bulunuldu.

Sonraki Haber

Bosna Hersek'e Yönelik Faaliyetler Devam Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bosna Hersek başkenti Saraybosna’ya hibe ettiği 30 otobüsün 3’ü Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla Saraybosna’ya ulaştı. İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nin (İETT) Saraybosna Kamu Toplu Taşıma Şirketi’ne (GRAS) hibe...