Haberler

13 Kasım 2023

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği 57. Ulusal Kongresine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneğinin 57. Ulusal Kongresi Antalya’da gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında “Aydınlık 100’lere Aydınlık Yüzlerle” mottosuyla düzenlenen kongreye Türkiye’den ve yurt dışından alanında yetkin bilim insanları katıldı.

Bilimsel programında 10 Kurs, 31 panel, 6 konferans, 1 yuvarlak masa, 5 kısa ve net, 4 tez-antitez, 7 uydu sempozyumu, 2 interaktif olgu senaryoları, 28 sözlü sunum oturumu ve 4 sözlü sunu yarışma oturumu gerçekleştirildi. Bilimsel programlarda 29’u yabancı olmak üzere 215 akademisyen görev yaptı.

Kongreye TİKA’nın katkılarıyla Azerbaycan’dan katılan 10 tıp doktoru meslektaşlarıyla bilgi ve tercrübe paylaşma fırsatı buldu.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan’da Makale ve Şiir Yarışması

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın Herat şehrinde “Gençlerin Gözünden Kalkınma Konulu Şiir ve Makale Yarışması” düzenledi. TİKA Herat Program Koordinasyon Ofisi gerçekleştirdiği kültürel programlar çerçevesinde düzenlenen yarışmaya yetmişten fazla genç katıldı....