Haberler

25 Ekim 2013

Türk Silahli Kuvvetleri ve TİKA Dayanişmasi

Türk Silahlı Kuvvetler Yüksek Sevk ve İdare Akademisi Komutanlığı tarafından düzenlenen Akademik Program çerçevesinde, Türk müdavim subaylar ve misafir askeri personel Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Türk Silahlı Kuvvetler Yüksek Sevk ve İdare Akademisi Komutanlığı tarafından düzenlenen Akademik Program çerçevesinde, TİKA’yı ziyaret eden Tuğgeneral Cengiz Karacabey Başkanlığındaki heyet, TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Polat tarafından karşılandı. Yapılan görüşme sırasında kurumlar arası ilişkilerin geliştirilmesi hususunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret kapsamında, TİKA Strateji Geliştirme Dairesi Raporlama ve Koordinasyon Birimi uzmanları tarafından Silahlı Kuvvetler Yüksek Sevk ve İdare Akademisi Komutanlığından toplam 64 binbaşı ve albaya “Kalkınma Yardımları ve TİKA Projeleri” başlıklı bir brifing verildi. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. TİKA ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen bu tür programlarla sivil-asker işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunuluyor.

Sonraki Haber

Moğolistanli Savcilara Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajanası Başkanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi işbirliğinde Ankara’da 25 Moğol savcıya “Adli Tıp ve Olay Yeri İnceleme” konulu eğitim programı düzenlendi. TİKA, Moğolistan’da gerçekleştirdiği proje ve faaliyetleri ile Moğolistan’ın kamu kurum...