Haberler

10 Nisan 2015

Türkçe Eğitimi ve Öğretimi Seminerini Tamamlayan Kursiyerler Sertifikalarını Aldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde Türkçe Eğitimi ve Öğretimi Seminerini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Afganistan’ın Başkenti Kabil’de, TİKA ve Yunus Emre Enstitüsü Kabil İşbirliği ile TİKA PKO yerleşkesinde, Kabil Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun 27 öğrenciye, Eğitim Koordinatörü Mete Yusuf Ustabulut eğiticiliğinde 72 saat Türkçe Eğitimi alanında seminer düzenlendi.

Seminerde, Türkçe derslerini seçen öğrencilere yönelik uygulanması gereken yöntemler, Türkçe öğreten öğretmenlerde bulunması gereken nitelikler ile yabancı dil öğretiminde materyal geliştirme teknik ve yöntemleri, eğitimde drama, 6E modeli,diksiyon, beden dili gibi  dersler verildi.

Afganistan temasları kapsamında Kabil’de bulunan TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’ın yanı sıra Yüksek Eğitim Bakan Vekili Muhammed Osman Baburi, Kabil Üniversitesi Rektörü Habibullah Habib ve Milletvekilleri sertifika törenine katıldı. TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam konuşmasında, bu kursların tekrarlanması ve desteklenmesi talimatını vererek emeği geçenlere teşekkür etti.

TİKA Kabil Koordinatörü Süleyman Şahin de yaptığı konuşmada yakın tarihte açılması muhtemel okullardaki Türkçe öğretmeni ihtiyacını karşılamak için benzeri eğitimlerin devam edeceğini vurguladı. Programda sertifikalar üst düzey müsafirler tarafından takdim edildi ve hatıra fotoğraf çekimi yapıldı.

Sonraki Haber

Türkmenistan’da Sağlık Alanında Eğitim ve İşbirliği Programı Başlıyor

Ankara’da düzenlenen Ekonomik İşbirliğine Dair Hükümetlerarası Türkmen-Türk Komisyonu V. Dönem Toplantısı Protokolü ile sağlık alanında belirlenen işbirliği konuları çerçevesinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) koordinasyonunda Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan bir heyet, 2015-2017 yılları...