Haberler

11 Mayıs 2023

Türkiye Azerbaycan Dayanışma Haftası Kutlamalarına TİKA’dan Destek

Türkiye-Azerbaycan Dayanışma Haftası kapsamında, Türkiye Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı (TADİV) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında, Azerbaycanlı sanatçı Nigar Helmi Abbasbeyli'nin "Karabağ Mirası" resim sergisi CSO'da Ankaralılarla buluştu.

Azerbaycan Milli Meclis Başkan Yardımcısı Adil Aliyev ve TADİV Başkanı Prof. Dr. Aygün Attar ve çok sayıda davetli sergiyi ziyaret edenler arasındaydı.

Abbasbeyli, Karabağ'ın acı dolu 30 yıllık geçmişini ve terörle yaratılan tahribatı, çocukluk anılarının tuvale yansımasıyla oluşan kompozisyonlarını anlattı.

Azerbaycan askerlerinin Şuşa'ya adım attığı anların ruhunu tuvaline yansıtan Abbasbeyli'nin Hüdaferin Köprüsü çalışması yoğun ilgi gördü.

Haydar Aliyev Parkı'nda konser

Türkiye Azerbaycan Dayanışma Haftası’nın kapanış programında Türkiye Azerbaycan Dayanışma Gecesi düzenlendi. Azerbaycan Devlet Sanatçıları ve Uluslararası Muğam Müsabakası Galibi Perviz Gasımov, Yenimahalle’de bulunan Haydar Aliyev Parkı'nda konser verdi.

Sonraki Haber

TİKA, Tacikistan'da "Kariyer Planlama Merkezi" Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de, ülkenin önde gelen iki üniversitesi Teknik ve Ziraat üniversitelerinde rehberlik, staj ve istihdam odaklı hizmet vermek amacıyla "Kariyer Planlama Merkezi" kuruldu. Tacikistan'a eğitimden sağlığa, tarımsal...