Haberler

17 Aralık 2021

Türkiye Güvenlik Alanındaki Tecrübesini Dost Ülkelerle ile Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Polis Eğitimleri Projesi kapsamında, Tunus ve Moldova’lı emniyet mensuplarına “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Eğiticilerin Eğitimi” ve “Uyuşturucu Türleri Güncel Rota ve Trendleri Eğitimi” verildi.

TİKA ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi” kapsamında 01-05/11/2021 tarihleri arasında Tunus Polis Teşkilatında görevli 16 personele Tunus’ta “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Eğiticilerin Eğitimi” verildi.

Eğitimin açılışında söz alan Tuğgeneral  Fauzi Bugerra, Tunus ile Türkiye arasında her alanda süregelen işbirliğinin önemini vurgulayarak, kolluk kuvvetlerine yönelik gerçekleştirilen eğitim programlarının da bu işbirliğinin önemli bir parçası olduğunu belirtti. Katılımcıların oldukça tecrübeli olduklarını ve karşılıklı tecrübe aktarımının her iki taraf için de yararlı olacağını düşündüğünü belirten Bugerra, TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Moldova Emniyet Müdürlüğü Personeline Uyuşturucu Eğitimi

Aynı proje kapsamında Moldova’da emniyet mensuplarına “Uyuşturucu Türleri Güncel Rota ve Trendleri Eğitimi” verildi. 15-19/11 2021 tarihleri arasında Moldova düzenlenen eğitimlere Moldova Emniyet Teşkilatında görevli 18 personel katıldı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Şili’de Engellilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Coyhaique ilinde engelli bireylerin ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını teşvik etmek amacıyla engellilerin gıda üretimi yaptığı Patagonya Atölyesinin tadilatını yaparak, teçhizat desteği sağladı. Aysén eyaletine bağlı Coyhaique ilinde...