Haberler

23 Ağustos 2013

Ukrayna'da Çernobil Mağduru 50 Çocuğa Yönelik Düzenlenen Tedavi Programı Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Çernobil Çocukları Yaşam Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen Çernobil mağduru 50 çocuk için düzenlenen iki haftalık tedavi programı tamamlandı.

2012 yılı Ağustos ayında TİKA’nın desteğiyle Çernobil Çocukları Yaşam Vakfı girişimi üzerine Çernobil mağduru 50 çocuk için iki haftalık tedavi programı gerçekleştirilmişti. Kamuoyu tarafından memnuniyetle karşılanan programın 2013 yılında tekrarlanması istendi. Bu çerçevede, Çernobil’den en çok etkilenen Ukrayna bölgelerinde yaşayan 50 çocuk için, Jeleznıy Port şehrinde bulunan bir otelde yeni bir tedavi programı uygulandı.

Tedavi kapsamında futbol sahası, basketbol sahası, park gibi dinlenme tesislerine sahip otelde dostça bir ortamda çocukların doyasıya eğlenmesi sağlandı. Tedavi programında çocukların vücutlarında mevcut mikro elementlerin eksikliğini giderecek bol meyveli ve sebzeli 5 öğün yemek servisi yapıldı. Elverişli ortam, temiz deniz havası, spor, çocuklara yönelik düzenlenen özel eğlenceli etkinlikler ve seyahatler Çernobil çocuklarının sıhhatini olumlu yönde etkiledi.

Çernobil mağduru çocuklar sağlığını olumlu yönde etkileyen ve çocuklar için büyük önem taşıyan tedavi programı TİKA tarafından karşılandı. Yetkililer desteklerinden dolayı TİKA’ya teşekkür ederek, söz konusu işbirliklerinin devam etmesi temennisinde bulundular.

Sonraki Haber

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin Kalkınmasına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Kongo Demokratik Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı STK’ları, Özel Sektörü ve Kamu Sektörünü Destekleme Bürosu’na çeşitli büro ekipmanı ve bilgisayar desteği verildi. Orta Afrika’nın en kalabalık...