Haberler

09 Nisan 2014

Uluslararası Temel Nöroşirürji Kursu Antalya'da Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve TÜBİTAK işbirliğinde Uluslararası Temel Nöroşirürji Kursu Antalya’da gerçekleştirildi.

Türk Nöroşirürji Derneği’nin, 2012 yılından itibaren başlattığı Uluslararası Temel Nöroşirürji Kursu birinci döneminin 3. Kursu Antalya’da tamamlandı.

Türk Nöroşirürji Derneği’nin çatısı altında, TİKA ve TÜBİTAK işbirliğinde Ortadoğu, Afrika ve Türk Cumhuriyetlerinde çalışan genç beyin cerrahlarının temel beyin cerrahisi eğitiminin Türkiye’de alınması amacıyla Uluslararası Temel Nöroşirürji Kursu adı verilen programlar oluşturuldu. Söz konusu kursların her yıl farklı konuları içeren 5 günlük programlar halinde 4 yıllık bir süreçte tamamlanması planlanıyor.

Yoğun ilgi gösterilen Uluslararası Temel Nöroşirürji Kursu’na 73 farklı ülkeden 287 kişi katıldı. Ülkelerin temsilcileri program sonunda yaptıkları açıklamalarda, programın önemine vurgu yaparak, desteklerinden dolayı TİKA ve TÜBİTAK’a teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Batı Afrika Ülkelerinde Kırsal Kesim Halkının Sağlık Hizmetlerine Erişimine Önemli Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Batı Afrika Ülkelerinin kırsal kesim sağlık hizmetlerine erişimine katkı sağlanması kapsamında Nijer’e 3, Sierra Leone’ye 1 ve Fildişi Sahili’ne 1 adet olmak üzere toplam 5 adet ambulans desteğinde...