Haberler

17 Temmuz 2023

Ürdün'de Milli Birlik Günü Sergisi Açıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Ürdün'ün başkenti Amman'da, darbe girişimi sırasında ve sonrasında çekilen fotoğraflardan oluşan "Milli Birlik Günü" isimli sergi açıldı.

Türkiye'nin Amman Büyükelçiliğinde düzenlenen programa Büyükelçi Erdem Ozan'ın yanı sıra Ürdün'de ikamet eden Türk vatandaşlar ve Ürdünlüler katıldı.

Program, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde şehit olanlar için yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Anma programında konuşan Türkiye'nin Amman Büyükelçisi Ozan, Türk halkının darbe girişiminde tek yürek olduğunu kanıtladığını ve demokrasinin kazandığını dile getirdi.

Ozan, o dönem ülkesinin terörle mücadelesine destek veren Ürdün'e de teşekkür etti.

Programda ayrıca Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında ve sonrasında çektiği fotoğraflardan oluşan "Milli Birlik Günü" sergisi de yer aldı.

Sonraki Haber

Kamerun'da "15 Temmuz" Konulu Fotoğraf Sergisi Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Kamerun'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir fotoğraf sergisi düzenledi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak amacıyla Kamerun'un başkenti Yaounde'de...