Haberler

14 Kasım 2017

Walwis Bay Medya Eğitim Programı İlk Mezunlarını Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Namibya’da gerçekleştirilen Walvis Bay Medya Eğitim Programı’nın ilk mezunları sertifikalarını aldı.

TİKA tarafından, Namibya’nın Walvis Bay şehrinde, Walvis Bay Belediyesi ile işbirliği içerisinde medya eğitim programı hazırlandı. Program kapsamında, özellikle genç işsizlik oranının çok yüksek olduğu Namibya’da gençleri mesleki eğitim yolu ile iş bulabilir-kurabilir seviyeye taşınması hedeflendi.

Program kapsamında 2015 yılı sonunda gerekli materyaller ve teçhizat temin edilerek, 2016 yılında ise Walvis Bay Belediyesi’nin belediye binası içerisinde tahsis ettiği bir sınıfta eğitim programı başladı.

Program çerçevesinde eğitimlerini başarı ile tamamlayan katılımcılar düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar. TİKA Windhoek Koordinatörü Abdulkadir Abukan, Walvis Bay Belediye Başkanı Immanuel Wilfried, Belediye Meclisi CEO’su Muronga Haingura, belediye meclisi üyeleri ve mezunların ailelerinin katıldığı törende mezunlar; kendi hazırladıkları “National Traveller” isimli Walvis Bay’i anlatan gezi programını sundular. Mezunlarımızın şimdiden kendi kamera ve teçhizatlarını temin ederek çalışmaya başladıkları öğrenildi.

Sonraki Haber

TİKA'dan Kolombiya'daki Engelli Çocuklara Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kolombiya Santa Rosa de Cabal’da faaliyet gösteren Fundacion Lazos de Amor adlı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezine cihaz ve teknik donanım malzemesi desteği verdi. TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalardaki...