Haberler

10 Şubat 2017

Yemen'de Taizli Kanser Hastalarına TİKA’dan İlaç Desteği

Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Yemen’de Ulusal Kanserle Mücadele Kuruluşu Taiz El-Emel Tümör Tedavi Merkezi’nde tedavi gören 84 hastaya ilaç desteğinde bulundu.

TİKA tarafından Yemen’de faaliyet gösteren Ulusal Kanserle Mücadele Kuruluşu Taiz El-Emel Tümör Tedavi Merkezi’ne kayıtlı 84 kanser hastasının tedavisi için gerekli olan kanser ilacı yardımında bulunuldu.

2015 yılı Mart ayından itibaren Yemen’de yaşanan iç savaş ülke genelinde binlerce kişinin ölmesine ve 24,000 den fazla kişininde yaralanmasına sebebiyet verdi. Savaşan her iki taraf da tüm dikkatlerini yaralıların tedavisine harcarken TİKA, kendi kaderlerine terk edilmiş Yemen Ulusal Kanserle Mücadele Kuruluşu Taiz El-Emel Tümör Tedavi Merkezi bünyesinde kayıtlı kanser hastalarına ilaç desteğinde bulundu.

İç savaşın en yoğun olarak devam ettiği Yemen’in Taiz şehrinde çeşitli kanser hastalıklarına yakalanmış ve tedavilerine ilaç yetersizliğinden dolayı devam edilemeyen 84 hasta için ihtiyaç duyulan kanser ilaçları temin edilerek ilgili merkeze teslim edildi. 

Sonraki Haber

Etiyopya’da Mekele Devlet Hastanesine Tıbbi Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Etiyopya’nın, Tigray Eyaleti’nin başkenti Mekele’de bulunan Mekele Devlet Hastanesine tıbbi ekipman desteğinde bulundu. TİKA, Etiyopya’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Etiyopya genelinde birçok alanda önemli...