Haberler

24 Ekim 2013

Yemenli Öğrencilerin Mesleki Eğitim Programı Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla hazırlanan, Yemen-Türk Meslek Enstitüsü Kuyumculuk Bölümü’nde öğrenim gören 9 Yemenli öğrencinin Beypazarı Kız Teknik ve Meslek Lisesi Kuyumculuk Teknolojisi Bölümü’nde 3 hafta sürecek olan eğitim programı başladı.

Yemen’in Başkenti Sana’da bulunan ve TİKA tarafından donanımı sağlanan Yemen-Türk Meslek Enstitüsü Kuyumculuk Bölümünde öğrenim gören 9 Yemenli öğrenciye TİKA’nın katkılarıyla eğitim programı düzenlendi.

Yemenli 9 öğrencinin 3 haftalık eğitim programı Beypazarı Kız Teknik ve Meslek Lisesi Kuyumculuk Teknolojisi Bölümünde gerçekleşecek. 21 Ekim- 9 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenen program çerçevesinde okulda uygulanacak bir haftalık eğitimin ardından Yemenli öğrenciler eğitimlerine iki hafta süreyle Beypazarı’nda bulunan işletmelerde devam edecek. Yemenli öğrenciler yaptıkları açıklamada, söz konusu işbirliklerinin devam etmesi temennisinde bulunarak, desteklerinden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.

Yemen-Türk Meslek Enstitüsü’nde şu anda Halıcılık, Gümüş İşlemeciliği bölümlerinde eğitime devam ediliyor. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında ise söz konusu bölümlere ilave olarak Bilgisayarlı Grafik ve Seramik Bölümlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlanılacak. Türkiye’den giden Meslek Dersi öğretmenleri tarafından devam edilen eğitim faaliyetleri kapsamında yaklaşık 300 öğrenci Yemen’de eğitim ve öğrenimine devam ediyor.

Sonraki Haber

Romanya'da 25. Uluslararası Uygulamalı Laparoskopi Kursu Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla, Romanya’nın Cluj Napoca Şehrinde 25.Uluslararası Laparoskopi kursu gerçekleştirildi. TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde birçok alanda çalışmalarına devam ediyor. Özellikle sağlık alanında düzenlenen mesleki eğitim programları faaliyet gösterilen ülkelerin personeline...