Haberler

27 Mart 2024

Gagauz Yeri Özerk Bölgesi’nde 1500 Aileye Gıda Kolisi Ulaştırıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Moldova’da gerçekleştirdiği Ramazan yardımlarının ikinci aşamasında, Gagauz Yeri Özerk Bölgesi’ndeki 1500 aileye gıda kolileri ulaştırıldı.

TİKA’nın Ramazan ayı programı, Moldova’da devam diyor. Bu kapsamda Gagauz Yeri Özerk Bölgesi’nde bulunan Komrat, Çadır Lunga ve Vulkaneşti bölgelerindeki 1.500 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolileri ulaştırıldı.

Yapılan teslim törenlerine Türkiye’nin Komrat Başkonsolosu Adnan Hayal, TİKA Koordinatörü Tarık Mete, bölge valileri ve belediye başkanları katıldı.

Gagauzya’nın tüm köylerine kadar ulaştırılan gıda kolileri ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.

Moldova’da 4000 aileye gıda kolisi

TİKA’nın her Ramazan ayında gerçekleştirdiği gıda kolisi dağıtımı bu yıl Moldova genelinde toplamda 4000 aileye ulaştırılacak şekilde planlandı.

Dağıtımlar başkent Kişinev’den başlamış olup, Gagauz Yeri Özerk Bölgesi ile devam etti. Ramazan yardımları son olarak Belts şehrinde gerçekleştirilecek dağıtımlarla birlikte tamamlanacak.

Sonraki Haber

TİKA’dan Zambiya’da Özel Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Zambiya’nın başkenti Lusaka’da görme-işitme ve fiziksel engelli öğrencilere yönelik faaliyetler yürüten Zambiya Özel Eğitim Enstitüsüne (ZAMISE), işitme testi cihazları temin edildi. Görme-işitme ve fiziksel engelli öğrencilere eğitim...