Haberler

09 Nisan 2024

Güney Afrika’da İhtiyaç Sahiplerine 500 Gıda Kolisi Ulaştırıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ramazan’ın bereketini Cape Town’da ihtiyaç sahipleriyle paylaştı.

TİKA ve Cape Town’da faaliyet gösteren İslami Kurumu Müslüman Fıkıh Konseyi (Muslim Judicial Council) iş birliğinde gerçekleştirilen program kapsamında, Cape Town’da ihtiyaç sahiplerine temel gıda malzemelerinden oluşan 500 adet Ramazan paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

MJC merkezinde yapılan dağıtımlarda, Türkiye’nin Cape Town Başkonsolosu Sinan Yeşildağ ve MJC Başkanı Riad Fataar hazır bulundu.

Ramazan paketlerinin bir kısmı Darur Rahman Mescidi’nde yapılan dağıtımlarla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Mescid, Cape Town’un en yoksul bölgelerinden biri olan ve çetelerin çatışmaları ile öne çıkan Lavender Hill semtinde yer alıyor.

Paketlerin bir diğer kısmı ise Cape Town’da çeşitli kadın sığınma evleri ve yetimhanelerde kalan ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Sonraki Haber

TİKA Ramazan’ın Bereketini Laos Halkıyla Paylaşıyor 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Laos’ta ihtiyaç sahibi 300 aileye gıda paketi ulaştırdı. TİKA ile Laos İslam Cemiyeti iş birliğinde, Viyentiyan ve Oudomxai vilayetlerinde gıda kolilerinin teslimi yapıldı. Dağıtım törenlerine T.C. Viyentiyan Büyükelçisi...