Haberler

24 Nisan 2024

Hırvatistan’ın Spor Altyapısına TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Hırvatistan’a uluslararası alanda başarılı sporcular yetiştiren Sports Life Karate Kulübüne teknik altyapı desteği sağlandı.

Hırvat Karate Federasyonu’nun bir üyesi olarak başkent Zagreb’de faaliyet gösteren Sports Life Karate Kulübü, 1997 yılından bu yana toplumun farklı kesimlerine mensup ailelerden çocukların ve gençlerin, sağlıklı, özgüvenli ve topluma değer katan bireyler olarak yetiştirilmelerine katkı sağlamanın yanı sıra Hırvatistan’a ülkesini dünyada temsil eden sporcular kazandırıyor.

Sporculara sağlanan imkanların çoğunlukla ailelerin maddi desteğiyle doğru orantılı olarak geliştiği kulübün, antrenman ekipmanlarından spor aletlerine kadar gereksinim duyduğu 100’ün üzerinde ihtiyaç kalemi TİKA tarafından sağlandı.

Sports Life Karate Kulübü Kapasite Geliştirme Projesi’nin teslim töreni, kendisi de kara-kuşak sahibi olan Azınlık Milletvekili Veljko Kajtazi, T.C. Zagreb Büyükelçiliği mensupları, sporcular ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende konuşan Azınlık Milletvekili Kajtazi, çocuk ve gençlerin spora teşvikinin onları kötü alışkanlıklardan alıkoyduğunu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağladığını belirterek, sporun bireyleri hayatta karşılaşacakları her türlü manevi zorlukla mücadele etmeye hazır hale getirdiğini ifade etti.

Kajtazi, Hırvatistan’daki kırılgan toplulukları önceleyen çok yönlü proje ve faaliyetleri için TİKA’ya teşekkür etti.

Sonraki Haber

TİKA 23 Nisan’ın Coşkusunu Güney Afrikalı Çocuklarla Paylaştı

Güney Afrika'da bulunan Baphumelele Çocuk Evi’nin kütüphane ve oyun parkı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilendi. Projenin açılışı 23 Nisan günü çocukların coşkulu kutlaması eşliğinde gerçekleştirildi. TİKA, Cape Town'daki Baphumelele Çocuk Evi'nin...