Haberler

10 Mayıs 2024

Lüzinyan Evi Müzesi TİKA’nın Katkılarıyla Yenilendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da yer alan, Lüzinyan dönemi Gotik mimarisi ve Osmanlı mimarisinin iç içe geçmiş olduğu, çok sayıda turistin ziyaret noktası olan Lüzinyan Evi Müzesi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın katkılarıyla yenilendi.

Tarihi ve kültürel açıdan çok zengin olan Lefkoşa’nın Surlariçi Bölgesinde yer alan ve şehri ziyaret eden turistler için görülmesi gerekli yerler arasında bulunan Lüzinyan Evi Müzesi’nde yapılan yenileme çalışmaları ile yerli ve yabancı turistler daha sağlıklı koşullarda ziyaret imkânına sahip oldu.

TİKA tarafından yapılan iyileştirmeler sonrasında yapısal olarak güçlendirilmiş olan Lüzinyan Evi Müzesi’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin turizm ve kültür hayatına katkı sağlaması amaçlandı.

Sonraki Haber

TİKA’dan “Türkiye-Arnavutluk İlişkilerinin 101. Yılı: Emek Örgütlerinin İki Ülke İlişkilerine Katkıları” Paneline Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), HAK-İŞ Konfederasyonu ve Arnavutluk Bağımsız Sendikalar Birliği (BSPSH) iş birliğinde organize edilen “Türkiye-Arnavutluk İlişkilerinin 101. Yılı: Emek Örgütlerinin İki Ülke İlişkilerine Katkıları” konulu panel Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlendi....