Haberler

10 Mayıs 2024

TİKA’dan “Türkiye-Arnavutluk İlişkilerinin 101. Yılı: Emek Örgütlerinin İki Ülke İlişkilerine Katkıları” Paneline Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), HAK-İŞ Konfederasyonu ve Arnavutluk Bağımsız Sendikalar Birliği (BSPSH) iş birliğinde organize edilen “Türkiye-Arnavutluk İlişkilerinin 101. Yılı: Emek Örgütlerinin İki Ülke İlişkilerine Katkıları” konulu panel Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlendi.

Panelin açılış törenine, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Arnavutluk Bağımsız Sendikalar Birliği Başkanı Gezim Kalaja, TİKA Tiran Koordinatörü Mustafa Ata, T.C. Tiran Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Metin Bulut ile ülkedeki Arnavutluk Bağımsız Sendikalar Birliği üyeleri, HAK-İŞ Konfederasyonunun, Türk kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve Arnavut kurumlarının temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Gerçekleşen oturumlarda Türkiye’den ve Arnavutluk’tan davet edilen akademisyenler, HAK-İŞ Konfederasyonu ve Arnavutluk Bağımsız Sendikalar Birliği temsilcilerinden oluşan davetliler, moderatör eşliğinde konuşma yaptı.

Düzenlenen panel ile Arnavutluk ve Türkiye arasındaki köklü tarihi, kültürel ve toplumsal ilişkilerin güçlenmesine ve iki ülkenin emek örgütlerinin söz konusu ilişkiler üzerindeki etkisinin aydınlatılmasına katkı sunulması amaçlandı.

Sonraki Haber

Uluslararası Teknoloji Transferi Sempozyumu TİKA Desteğiyle Samsun’da Düzenlendi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası 1. Teknoloji Transferi Sempozyumu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle gerçekleştirildi. Samsun’da bulunan Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyumda, temel bilimlerden mühendisliğe, sağlık bilimlerinden sosyal...