Haberler

05 Temmuz 2024

Macaristan’da Özel Çocuklar İçin Yeni Oyun Sahası

Macaristan’ın Pilis şehrinde yer alan ve 1948 yılından beri hizmet veren Pilis Özel Çocuklar Okuluna Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle oyun sahası yapıldı.

Anaokulu, ilkokul, meslek yüksekokulu ve beceri geliştirme okulu olarak hizmet veren kurum, üç ilde lokasyonları bulunan çok amaçlı bir çocuk koruma merkezi bünyesinde faaliyet gösteriyor.

10 anaokulu ve 80 ilkokul öğrencisine eğitim veren Pilis Özel Çocuklar Okulunda, her çocuğun bireysel özellikleri dikkate alınarak logopedik ve hareket gelişimine vurgu yapan farklılaştırılmış bireysel tedavi uygulanıyor.

TİKA’nın desteğiyle yapılan oyun sahası, özel çocukların fiziksel aktivite ve spor yapabilecekleri, açık havada güvenli bir şekilde oyun oynayabilecekleri bir alana dönüştürüldü.

Çocuklar, kendi elleriyle Macarca “köszönjük” (teşekkürler) ve Türkçe “çok teşekkür ederim” yazılarını sahaya yazarak TİKA ve Türkiye’ye teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA, Pakistan'da Kadınların Güçlenmesi İçin Yeni Projeler Hayata Geçiriyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Pakistan’ın Rawalpindi Kadın Üniversitesinde yapımı tamamlanan Zoolojik Çeşitlilik Laboratuvarı ve Hayvan Barınağı düzenlenen törenle açıldı. Rawalpindi şehrinde bulunan Kadın Üniversitesinde düzenlenen açılış törenine, TİKA Başkan Yardımcısı Dr....