Haberler

03 Mayıs 2024

Moğolistan’daki Mesleki Eğitim Okulunun Spor Salonu TİKA Tarafından Yenilendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan’ın kırsal bölgelerinde yaşayan çocuklara uygun eğitim ortamı oluşturulması amacıyla Bayan-Ölgiy Vilayetinde bulunan mesleki eğitim okulunun spor salonunu yeniledi.

57 yıldır Bayan-Ölgiy Vilayetinde eğitim hizmeti veren 3. Okul’un 1420 öğrencisi bulunuyor. Başkent Ulanbator’dan yaklaşık 1.700 km uzakta yer alan okulda inşaat, üretim ve tarım alanlarında mesleki eğitim veriliyor. TİKA, kırsal bölgelerde yaşayan öğrencilerin güvenli ve modern eğtim standartlarına uygun bir ortamda beden eğitimi dersi alabilmeleri, Bayan-Ölgiy Vilayetinde düzenlenen spor etkinliklerine ve yarışmalara ev sahipliği yapabilecek bir spor salonuna dönüşmesine katkıda bulunmak amacıyla uzun yıllardır kapsamlı onarımı yapılamayan Bayan-Ölgiy Vilayeti 3. Okulu’nun spor salonunun onarımını yaptı.

3. Okul Müdürü Ayaujan Baygalım spor salonunun açılışında yaptığı konuşmada; “TİKA, Kazakların yoğun yaşadığı ilimizde birçok proje hayata geçirmektedir. 2022 yılında da okulumuzda eğitim alan öğrenciler için zor kış şartlarını da dikkate alarak ısıtmalı, elektrikli ve modern bir bina inşa ederek hijyen koşullarını iyileştirmişti. Bu yılda da okulumuzun spora salonunun onarımını yaptı. Böyle bir güzel projeye katkıları olan Türk halkına ve TİKA’ya teşekkür ederim.” dedi.

Sonraki Haber

TİKA ve Albayrak Grubu İş Birliğinde Düzenlenen "Hat Eserleri Koleksiyon Sergisi" Budapeşte’de Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Albayrak Grubu tarafından düzenlenen "Hat Eserleri Koleksiyon Sergisi", 2024 Türkiye-Macaristan Kültür Yılı kapsamında Macaristan'ın başkenti Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nde sanatseverle buluştu. TİKA’nın katkılarıyla Budapeşte’de gerçekleşen serginin açılışına;...