Haberler

01 Nisan 2024

Ramazan’ın Bereketini Huzurevi Misafirleriyle Paylaşıyoruz

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tacikistan Sosyal Koruma Ajansı’na bağlı Tursunzade Yaşlı ve Engelli Huzurevi’nde iftar programı düzenlendi.

İftar programına Türkiye Cumhuriyeti  Duşanbe Büyükelçisi Umut Acar, Tacikistan Sosyal Koruma Ajansı müdürü Hakim Holzoda ve huzurevinin bağlı bulunduğu Tursunzade Belediyesi yetkilileri katıldı.

Tacikistan Sosyal Koruma Ajansı Başkanı Hakim Holzoda, huzurevinde TİKA’nın destekleriyle böyle anlamlı bir etkinliğin gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

T.C. Duşanbe Büyükelçisi Umut Acar ise paylaşmanın Ramazan ayının en önemli hasletlerinden biri olduğuna dikkat çekerek “TİKA tarafından düzenlenen iftar programında bakıma muhtaç dost ve kardeşlerimizle bir araya gelmekten son derece memnunuz.” dedi.

Program kapsamında davet edilen sanatçılar tarafından mini bir konser ve çeşitli etkinlikler düzenlenerek huzurevi sakinlerinin gündelik rutin hayatlarının dışında keyifli bir gün geçirmeleri sağlandı.

TİKA, Ramazan’ın Bereketini Tacikistan halkı ile paylaşmaya devam ediyor

TİKA, Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği Ramazan faaliyetleri ile Türkiye ile Tacikistan arasında bereket köprüsü kurarak Tursunzade şehrinde toplam 300 yaşlı ve engelliye yönelik iftar programı düzenledi.

Duşanbe, Hisar, Şehrinav ve Tursunzade şehirlerinde toplam 1000 aileye gıda yardımında bulunarak Ramazan sofralarına misafir oldu. Tacikistan Görme Engelliler Derneği iş birliğinde Tacikistan’da 1000 aileye temel ihtiyaç maddelerinden oluşan toplam 22 tonluk gıda dağıtımı gerçekleştirdi.

Sonraki Haber

Kazakistan’da 700 Aileye Gıda Kolisi Dağıtıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan ayı programları kapsamında, Kazakistan’ın 5 büyük şehrinde 700 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi dağıttı. Başkent Astana, ülkenin en batısında bulunan Aktau, eski başkent Almatı ve Türk Dünyası’nın...