Haberler

27 Mayıs 2024

TİKA Afganistan’da Sel Felaketinin Yaralarını Sarıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın Gor vilayetinde meydana gelen sel felaketinden etkilenen 500 aileye insani yardım gönderildi.

Afganistan’da son dönemde yaşanan sel felaketlerinden olumsuz etkilenen Gor vilayetinde 50’den fazla can kaybı yaşanırken binlerce ailenin ev ve iş yerleri kullanılamaz hale geldi.

Felaketin yaralarını sarmak için girişimlerde bulunan TİKA Herat Ofisi, Afganistan’ın batısında yer alan Gor vilayetine acil insani yardım desteğinde bulundu.

500 aileye yetecek kadar ihtiyaç malzemesi hazırlanarak Gor’a ulaştırılmak üzere yola çıktı. 21 tonluk insani yardım tırının içerisinde, çadır, buharlı tencere, battaniye, pirinç, yağ, şeker, makarna ve taşınabilir kamp feneri bulunuyor.

Sonraki Haber

TİKA Macaristan’daki Meslek Okulunun Mutfağını Yeniledi

Macaristan’da eğitim hizmetlerini sürdüren BKSZC Mátyás Szamos Teknik Yüksekokul ve Mesleki Eğitim Okulunun mutfak bölümü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle yenilendi. 1965 yılında kurulan ve 1990 yılından bu yana otelcilik sektöründe faaliyet...