Haberler

02 Nisan 2024

TİKA, Dünyanın Dört Bir Yanına Türkiye’nin Dostluk Elini Uzatmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan programları kapsamında El Salvador’un başkenti San Salvador’da Müslüman topluluğa yönelik gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdi.

Program kapsamında, toplamda 200 aileye gıda paketi desteği sağlandı. Ayrıca, El Salvador İslam Birliği’ne bağlı resmi bir ilkokul olan medrese öğrencileri için iftarlarda kullanılmak üzere pirinç, yağ ve un gibi toplamda 1 ton temel gıda malzemesi ulaştırıldı.

Dağıtımlar, Türkiye’nin San Salvador Büyükelçisi Gül Büyükerşen ile El Salvador İslam Birliği lideri ve El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin kardeşi Emerson Bukele’nin katılımıyla gerçekleşti.

Bukele, TİKA ve Türkiye’ye teşekkürlerini ileterek El Salvador Müslümanları adına memnuniyet duyduklarını belirtti.

TİKA’nın Ramazan programı, dünyanın dört bir yanında devam ediyor

TİKA’nın 2024 Ramazan ayı boyunca Orta Amerika ve Karayipler bölgesinden sorumlu Meksika Ofisi aracılığıyla Meksika’da 200 aileye gıda desteği ve 100 çocuğa kırtasiye malzemelerinden oluşan Ramazan paketi ulaştırılacak. Ayrıca, Dominik Cumhuriyeti, Guatemala ve Panama’da da gıda yardımları yapılacak ve Küba’nın başkenti Havana’da yaşayan Müslüman azınlığa ve yoksul hanelere yönelik bir iftar yemeği düzenlenecek.

Sonraki Haber

TİKA'dan Brezilya’da İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Brezilya’nın önemli ticari liman şehri olan Santos’ta iftar programı düzenlendi. TİKA ve Brezilya Müslüman Dernekleri Federasyonu’na bağlı olan Sao Paulo Müslüman Yardımlaşma Derneği iş birliğinde şehirdeki Santos...