Haberler

15 Mart 2024

TİKA, Filistin’deki Mülteci Kamplarına Gıda Paketleri Ulaştırıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından hazırlanan gıda paketleri, Filistin’in çeşitli şehirlerinde bulunan mülteci kamplarında dağıtıldı.

Batı Şeria’da uzun yıllardır devam eden işgal politikaları nedeniyle yaşanan sosyo-ekonomik zorluklar, 2023 yılının Ekim ayında Gazze’de başlayan savaş sebebiyle artarak devam ediyor.

Savaş sonrası yaklaşık 200 bin Filistinlinin çalışma iznini iptal etmesiyle işsizlik ve yoksulluk oranları zirve yaparken, Cenin, Tulkarem, Kalkilya, Tubas, Nablus ve Ramallah gibi şehirlerde ve özellikle mülteci kamplarında baskı, kısıtlama ve saldırılar yoğunlaşıyor.

Ramazan ayında TİKA tarafından hazırlanan gıda paketleri, farklı şehirlerdeki mülteci kamplarında yaşayan 1.000 Filistinli aileye dağıtılmak üzere Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığına teslim edildi.

Paketler içinde sıvı yağ, salça, pirinç, un, kuru fasulye, mercimek, şehriye gibi temel gıda ürünleri bulunuyor.

Teslim törenine katılan Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı Temsilcisi Wafik Allawi, TİKA’nın Filistin’de yıllardır gerçekleştirdiği faaliyetlerle tanındığını ve Türk halkının Filistin halkının yanında olduğunu belirtti.

Son dönemde işgal saldırılarına maruz kalan Amar mülteci kampı da ziyaret edilerek ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

TİKA'dan Afganistan'da 400 Aileye Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Afganistan Engelliler ve Şehit Aileleri Koruma Derneği iş birliğinde Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi desteğinde bulunuldu. TİKA, Ramazan ayında Afganistan’ın Belh, Cevizcan Faryab ve Saripul...