Haberler

15 Mart 2024

TİKA’dan Afganistan’da 400 Aileye Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Afganistan Engelliler ve Şehit Aileleri Koruma Derneği iş birliğinde Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi desteğinde bulunuldu.

TİKA, Ramazan ayında Afganistan’ın Belh, Cevizcan Faryab ve Saripul şehirlerinde yaşayan engelli, şehit varisi ve ihtiyaç sahibi 400 aileye gıda paketi desteği gerçekleştirdi. Toplamda 35 tonu bulan paketler, Şibirgan şehrinde yapımı 2017’de TİKA tarafından gerçekleştirilen Cevizcan Teknik Enstitüsü yerleşkesinde ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.

Teslim törenine, Cevizcan Vilayet Valisi Kari Gül Haider Şafak, Cevizcan Teknik Eğitim ve Öğretim Müdürü Mevelevi Nusratullah Nusrat, TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Mikail Taşdemir, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve diğer yerel yetkililer katıldı.

Törende söz alan Vali Şafak, Ramazan ayının bereket ve paylaşım ayı olduğunu vurgulayarak TİKA tarafından sağlanan katkılardan dolayı memnuniyetini dile getirdi. Şafak, Türk halkına, devletine ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Taşdemir ise yaptığı açıklamada, Türk Milletinin her zaman Afganistanlı kardeşlerinin yanında olduğunu kaydetti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Dost ve Kardeş Ülke Pakistan’da İftar Sofrası

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan'da Ramazan ayı boyunca çeşitli faaliyetler düzenliyor. Bu faaliyetler kapsamında, Pakistan Baitul Mal Kurumu ile iş birliği yapılarak yaklaşık 1000 kişilik iftar sofrası kuruldu. Pakistan’ın en kalabalık şehri...