Haberler

28 Mart 2024

TİKA “Gazze Ramazan Mutfağı” ile Ramazan Yardımlarına Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayı ve Ramazan bayramı boyunca Gazze’de planlanan günlük 2.000 kişilik sıcak yemek dağıtımı devam ediyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında başlayan Gazze savaşı neticesinde bugüne kadar 32.500 Filistinli yaşamını yitirirken, 75.000 Filistinli yaralanmış, 1.9 milyon kişi yerinden edildi. İsrail saldırıları ve kısıtlamaları sebebiyle Gazze’ye yardım malzemesi girişlerinin ihtiyaç duyulan miktarların çok altında seyretmesi sebebiyle kentte büyük bir gıda krizi yaşanmakta olup, OCHA verilerinde özellikle açlığa bağlı çocuk ölümlerinin her geçen gün arttığı belirtiliyor.

TİKA tarafından gerçekleştirilen “Gazze Ramazan Mutfağı” projesi kapsamında, Filistin Başbakanlığı ve sivil toplum işbirliğinde Gazze’nin Deir Al Balah bölgesinde kurulan aşevine erzak yardımı yapıldı. Ramazan ayı ve Ramazan bayramı süresince devam edecek program çerçevesinde her gün 2.000 kişilik sıcak yemek hazırlanarak, savaş mağduru ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

TİKA Gazze Ramazan ayı yardım programı kapsamında ayrıca Refah, Deir al Balah ve Az Zawayda bölgelerindeki 2.500 aileye, pirinç, makarna, mercimek, sıvı yağ, konserve et, bakla, balık ve helva gibi ürünlerden oluşan Ramazan gıda paketlerinin dağıtımı da devam ediyor.

Sonraki Haber

TİKA Ramazan Ayının Bereketini Somali’de Yetim Çocuklarla Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında 150 yetim çocuğun barındığı Mogadishu Orphanage Center Yetimhanesinde iftar programı düzenlenerek bayramlık kıyafet dağıtımı yapıldı. Somali’de uzun yıllardır yaşanan iç savaş, terör ve...