Haberler

22 Mart 2024

TİKA Gürcistan’da İhtiyaç Sahiplerine Gıda Kolisi Ulaştırdı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından hazırlanan temel besin maddelerinden oluşan 1250 adet gıda paketi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

TİKA, Gürcistan’da düzenlediği “Ramazan Programları” kapsamında “Tüm Gürcistan Müslümanlar İdaresi” ile iş birliği yaparak Batum, Hulo, Şuahevi, Keda, Samtredia, Ozurgeti, Samegrelo, Marneuli, Gardabani, Dmanisi, Bolnisi, Adigeni, Pankisi, Kvareli, Tsalka, Ahıska, Aspindza ve Tiflis’te bulunan soydaşlarımıza ve ihtiyaç sahibi ailelere toplamda 1250 adet gıda paketi dağıttı.

Marneuli’deki yardım dağıtım etkinliğine katılan Doğu Gürcistan Müftüsü Etibar Eminov, Ramazan ayının Müslümanlar için kutsal bir zaman dilimi olduğunu vurgulayarak dostluk ve yardımlaşmanın önemine dikkat çekti.

Eminov, Türkiye ile Gürcistan arasındaki bu dayanışmanın iki ülke ilişkilerine sağlam bir zemin oluşturduğunu belirterek, bu özel zamanların bölgesel barış ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğini ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA, Ramazan Ayının Bereketini Afrika’da İhtiyaç Sahipleri İle Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında Güney Afrika ülkesi Botsvana’da ihtiyaç sahibi ailelere temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi. TİKA, T. C. Gaboron Büyükelçiliği ve yerel belediyeler...