Haberler

22 Mart 2024

TİKA, Ramazan Ayının Bereketini Afrika’da İhtiyaç Sahipleri İle Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında Güney Afrika ülkesi Botsvana’da ihtiyaç sahibi ailelere temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

TİKA, T. C. Gaboron Büyükelçiliği ve yerel belediyeler ile Botsvana Müslümanlar Derneği iş birliğinde Ramazan ayı vesilesiyle ihtiyaç sahibi 500 aileye temel gıda malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

Botsvana’nın farklı şehirlerinde gerçekleştirilen dağıtımlarda, temel gıda malzemelerine ulaşmakta güçlük çeken dar gelirli aileler ve ihtiyaç sahipleriyle Ramazan’ın bereketi ve manevi atmosferi paylaşıldı.

Dağıtımı yapılan temel gıda ürünlerinden oluşan paketler, ülke genelinde farklı bölgelerde yaşayan ihtiyaç sahipleri için Türkiye’nin kendilerine ulaşan bir hediyesi ve selamı mahiyeti taşıdı. TİKA tarafından gerçekleştirilen program hem kamu kurumları hem de halk nezdinde takdir ve şükranla karşılandı.

Sonraki Haber

TİKA, Ramazan Ayının Bereketini Afganistan Halkıyla Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan’da Ramazan ayı gıda yardımlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya başladı. TİKA ve Afganistan Şehitler ve Engelliler Bakanlığı iş birliğinde Ramazan ayı vesilesiyle temel gıda malzemelerinden oluşan toplamda 650...