Haberler

21 Mart 2024

TİKA, Kudüs’te İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Yardımlarını Ulaştırmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan Ayı’nda Kudüs ve çevresinde yaşayan ihtiyaç sahibi 500 aileye gıda paketi dağıtımını sürdürdü.

İsrail tarafından inşa edilen ve Kudüs’ü bölen “ayrım duvarı”, yıllardır Filistinli aileleri ayırarak onların geçim kaynaklarına, dini ve kültürel alanlara erişimini zorlaştırıyor. Duvarın dışında kalan Kudüs mahallelerinde yaşayan Filistinliler, duvarın varlığı sebebiyle toprak kaybı, sağlık ve eğitim hizmetlerine erişim gibi birçok sosyo-ekonomik sıkıntıyla yüz yüze kalmakta.  

TİKA ve Filistin Sosyal Kalkınma Bakanlığı Kudüs İl Müdürlüğü iş birliğinde Ramazan ayı vesilesiyle bu bölgelerde yaşayan 500 Filistinli ihtiyaç sahibi aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi. Sıvı yağ, salça, pirinç, şeker, un, kuru fasulye, mercimek, şehriye, reçel gibi gıda ürünlerinden oluşan yaklaşık 10 tonluk gıda paketinin dağıtımı Biddo ve Abu Diis bölgelerindeki merkezlerde gerçekleştirildi.

TİKA tarafından ayrıca Filistin’de çoğunlukla C bölgesinde 40 bini bulan nüfuslarıyla yarı göçebe yaşam tarzını sürdüren ve İsrail baskıları altında zor günler geçiren Bedevi toplumuna mensup 250 yoksul aileye de 5 tonluk gıda paketi desteği sağladı.

Sonraki Haber

TİKA’nın Ramazan Programı Bosna Hersek’te Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayında Bosna Hersek’in Trebinje şehrinde gıda paketi dağıtımı ve iftar programı düzenlendi. Trebinje'de yurtlarına geri dönen ve azınlıkta kalan Bosna Hersekliler başta olmak üzere Hersek bölgesinde...