Haberler

18 Mart 2024

TİKA, Ramazan Ayında Gazze’ye Yardımlarını Sürdürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayı münasebetiyle Gazze Şeridi’nde yerinden edilen 2.500 aileye yönelik gıda paketi dağıtımına başlandı.

Yıllardır İsrail ablukası altında bulunan Gazze’de geçtiğimiz Ekim ayında patlak veren savaşla birlikte başlayan insani kriz giderek ağırlaşıyor. Savaşın başladığı günden beri bölgede gıda, sağlık ve barınma malzemeleri gibi yardımlarla çalışmalarını sürdüren TİKA, Ramazan ayında da Gazzelilere destek olmaya devam ediyor.

Ramazan ayı münasebetiyle TİKA tarafından Gazze Şeridi’nde yerinden edilen 2.500 aileye yönelik gıda paketi dağıtımına başlandı. Sıvı yağ, pirinç, salça, bakla, humus, mercimek, makarna, konserve et ve balık gibi temel gıda malzemelerinden oluşan yaklaşık 25 ton gıda paketi Gazze’nin Deir al-Balah, Refah ve Zavayda bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Arnavutluk’taki “Sami Frasheri” Lisesine Laboratuvar Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tiran “Sami Frasheri” Lisesine Biyoloji ve Kimya Laboratuvarı malzemeleri temin etti. Tiran “Sami Frasheri” Lisesinde düzenlenen törene, Arnavutluk Cumhuriyeti Eğitim ve Spor Bakanı Ogerta Manastirliu, Türkiye Cumhuriyeti Tiran...