Haberler

25 Mart 2024

TİKA Ramazan Ayının Bereketini Somali’de Yetim Çocuklarla Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında Somali’nin farklı bölgelerindeki yetimhanelerde iftar programı düzenleyerek, yetim çocuklar için bayramlık kıyafet dağıtımı yapıldı.

Somali’de uzun yıllardır yaşanan iç savaş, terör ve kuraklık gibi istikrarsızlıklar sebebiyle çok sayıda bakıma muhtaç ve sahipsiz yetim çocuk bulunmaktadır. Büyük çoğunluğu iç savaş ve terör sebebi ile yetim kalan ve yaşları 3 ila 16 arasında değişen 200 kız çocuğu Ummu Muminin Aisha Yetimhanesinde barınmakta ve eğitim almaktadır.

TİKA tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında yetimhanede iftar programı düzenlenerek, çocuklar için bayramlık kıyafet dağıtımı yapıldı.

TİKA, Somali’de Ramazanın Bereketini yetimlerle paylaşmaya devam edecek.

Sonraki Haber

TİKA Ramazan’ın Bereketini Burundi'de İhtiyaç Sahibi Ailelerle paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yürütülen “Ramazan Programı” kapsamında Burundi’de ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketleri dağıtıldı. TİKA, Burundi'de Ramazan bereketini yaymaya devam ediyor. Başkent Bujumbura'da faaliyet gösteren Burundi İslam Konseyi ile birlikte...