Haberler

20 Mart 2024

TİKA, Ramazan Bereketini Kuzey Makedonya’da İhtiyaç Sahipleri İle Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında Kuzey Makedonya’da 50 köyde ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 36 tonluk 3.000 adet gıda kolisi dağıtıldı.

TİKA tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında Kuzey Makedonya’da faaliyet gösteren ve 52 Türk derneğin çatı kuruluşu olan Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) ve yerel STK’lar işbirliğinde Kuzey Makedonya’nın kırsal bölgelerindeki Karbintsi, İştip, Köprülü, Lozovo, Usturumca, Demir Kapı, Doyran, Gostivar, Kırçova, Struga, Pehçevo, Kalkandelen, Kumanova, Lipkova, Studenicani ve Üsküp belediyeleri sınırları içerisindeki 50 köyde soydaşlarımıza ve ihtiyaç sahibi ailelere toplamda 3.000 adet gıda paketi ulaştırıldı.

Ramazan ayı vesilesiyle Kuzey Makedonya’da gerçekleştirilen gıda paketi dağıtımı ile kırsal bölgelerde tarım ve hayvancılıkla geçimlerini sağlayan dar gelirli aileler ve ihtiyaç sahipleriyle Ramazan bereketi paylaşıldı. Ayrıca dağıtımı yapılan temel gıda ürünlerinden oluşan paketler, ülke genelinde farklı bölgelerde yaşayan ihtiyaç sahipleri için Türkiye’nin kendilerine ulaşan bir hediyesi ve selamı mahiyeti taşıdı.

Sonraki Haber

TİKA, Tunus’ta 12 Yılda 200’den Fazla Proje ve Faaliyet Gerçekleştirdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tunus'ta geçtiğimiz on iki yıl boyunca, eğitimden sağlığa, tarım ve hayvancılıktan idari ve sivil altyapıya kadar geniş bir yelpazede 208 proje ve faaliyeti başarıyla hayata geçirdi. Türkiye Cumhuriyeti...