Haberler

09 Nisan 2024

TİKA Ramazan’ın Bereketini Afganistan’da Paylaştı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ramazan ayı boyunca Afganistan’ın farklı şehirlerinde iftar programları düzenledi.

Özellikle engelli ve yetimhane öğrencileri ile toplumun dezavantajlı kesimlerini bir araya getiren programlara, 1500’e yakın Afganistanlı katıldı.

Kabil’deki Allauddin Afgan-Türk Dostluk Kız Yetimhanesi, Tey-i Mesken Erkek Yetimhanesi ve Kapisa İl Devlet Yetimhanelerinde çocuklar ve gençler, Türkiye mezunları, Türkiye Maarif Vakfı personeli, Türk kurumlarının temsilcileri, Kabil Üniversitesi Kabil Eğitim Öğretim Üniversitesi Türkoloji bölümü öğrencileri ve Nuristan şehrindeki yetim çocuklar, iftar sofralarında buluştu.

Düzenlenen iftar programları sayesinde farklı bölgelerdeki Afgan kardeşlerimiz ile hasbi hal ettik. Ülkemizin ve milletimizin selamlarını ve Ramazan ayının tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulunduk.

Sonraki Haber

TİKA Ramazan’ın Bereketini Vietnam’da İhtiyaç Sahibi Ailelerle Paylaştı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayının bereketini paylaşmak amacıyla hazırlanan gıda kolileri, Vietnam’ın 3 eyaletinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. TİKA ve Ho Chi Minh İslam Topluluğu iş birliğinde gerçekleştirilen Ramazan programı kapsamında,...