Haberler

01 Nisan 2024

TİKA Ramazan’ın Bereketini Afrika’da Yetimlerle Paylaşmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ülkemizin yardımlaşma ve dayanışma kültürünü Ramazan ayı boyunca dünyanın dört bir yanında paylaşmaya devam ediyor.

Başkent Dakar’da 2003 yılından beri hizmet veren Ginddi Barınmaya Muhtaç Çocukları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin gıda ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla destekte bulunuldu.

Merkezde gerçekleştirilen törende, Kadın, Aile ve Çocukları Koruma Bakanlığı yetkilileri Dr. Alpha Kounta, Dr. Rokhaya Diakhate, Mbayang Diop ile Ginddi Barınmaya Muhtaç Çocukları Koruma ve Rehabilitasyon MerkeziMüdürü Cheikh Thioune hazır bulundu.

Konuşmalarında, TİKA’nın kimsesiz çocuklar için yapmış olduğu bu anlamlı gıda yardımını değerlendiren yetkililer, TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Ginddi Barınmaya Muhtaç Çocukları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında

Senegal ve çevre ülkelerden gelen barınma ihtiyacı olan çocuklara sığınma imkanı sunan merkez, Kadın, Aile ve Çocukları Koruma Bakanlığı’na bağlı olarak istismara ve şiddete maruz kalan çocukları koruyup, rehabilitasyon hizmeti sağlıyor.

Merkezde şu anda 62 kız çocuğu, 32 erkek çocuğu ve 3 bebek olmak üzere toplam 97 kimsesiz çocuk barınıyor.

Sonraki Haber

TİKA Irak’ta İftar Sofrası Kurdu

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Irak’ta İmam-ı Azam Camisi’nde iftar verdi. “Ramazan Programları” kapsamında dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine Türkiye’nin dostluk elini uzatan TİKA, İmâm-ı Âzam Ebû Hanîfe'nin türbesinin bulunduğu külliye içinde 250...