Haberler

20 Mart 2024

TİKA Ramazan’ın Bereketini Moğolistan’da İhtiyaç Sahipleriyle Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Moğolistan’da Ramazan ayı programı kapsamında 1200 aileye ulaştırılacak gıda paketlerini dağıtmaya başladı.

Moğolistan’da eğitim, sağlık, altyapı, üretim, tarım ve hayvancılık gibi birçok alanda 900’e yakın proje gerçekleştiren TİKA bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı.

Ülke genelinde toplam 1200 aileye ulaştırılacak gıda paketlerinin dağıtımına başkent Ulanbatur’da başlandı. İlk aşamada El Birliği Derneği, Minii Yörtönts Derneğine bağlı Aile İçi Şiddet Mağduru Çocuk ve Kadın Sığınma Evi, Narhan Çocuk Esirgeme Kurumu, Kişisel Gelişimi Destekleme Derneği iş birliğinde 600 gıda paketi Ulanbatur’a bağlı belediyelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Gıda paketi dağıtım töreninde konuşan Ulanbatur Büyükelçisi Zafer Ateş, “TİKA her yıl Ramazan ayı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik bu alanda faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları ile iş birliğinde gıda yardımı projesini hayata geçirmektedir. Bugün de biz TİKA’nın anlamlı faaliyetlerinden biri olan gıda yardımının dağıtımı için buradayız. Moğolistan, bizim için kardeş ve dost ülkedir. TİKA, diğer alanlarda gerçekleştirdiği proje ve faaliyetleriyle iki ülkenin ilişkilerinin gelişmesine derinleşmesine önemli katkıda bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Aile İçi Şiddet Mağduru Çocuk ve Kadın Sığınma Evi Derneği Başkanı Nominhüü Bayanzul ise “Öncelikle Türk halkının ramazan bayramını kutlarım. Biz 2018 yılından beri her yıl TİKA tarafından yapılan gıda yardımlarını derneğimize bağlı şiddet mağduru kadın ve çocuklara, dar gelirli ailelere ulaştırarak bu insanların sevincini paylaşıyoruz. Buna vesile olan her zaman bizi destekleyen Türk halkına ve TİKA’ya teşekkür ederiz” dedi.

TİKA’nın Moğolistan’daki gıda paketlerinin dağıtımı Hovd, Uvs, Hövsgöl ve Bayan-Ölgiy vilayetlerinde devam ediyor.

Sonraki Haber

TİKA Arnavutluk’ta İftar Sofrası Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Ramazan ayı vesilesiyle iftar programı düzenledi. Tiran’da düzenlenen programa, T.C. Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay, TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, TİKA Tiran Program Koordinatörü...