Haberler

20 Mart 2024

TİKA Arnavutluk’ta İftar Sofrası Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Ramazan ayı vesilesiyle iftar programı düzenledi.

Tiran’da düzenlenen programa, T.C. Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay, TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, TİKA Tiran Program Koordinatörü Mustafa Ata, belediye başkanları, akademisyenler,  kamu kurumları ile sivil toplum kurumları temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar programında konuşan TİKA Başkan Yardımcısı Çevik, Ramazan ayının sosyal, kültürel ve iktisadi hayatı besleyen ve değer katan yönüne dikkat çekerek, “Ramazan idrakini kuşanmış bir dünya insanlığın erişebileceği en yaşanabilir dünyadır.” dedi.

TİKA’nın 1996 yılından itibaren Arnavutluk’ta faaliyetlerini sürdürdüğünü aktaran Çevik, Türkiye’nin önemli kamu diplomasi enstrümanı olan TİKA’nın iki ülke arasında mevcut ilişkilerine katkı sağlayacak, güçlendirecek proje ve programlarını 28 yıldır uygulamasına imkân veren Arnavutluk devletine teşekkür etti.

T.C. Tiran Büyükelçisi Atay da Türkiye-Arnavutluk siyasi ilişkilerinin yüzyılı aşıp ikinci yüzüncü yılına girdiğini belirterek, TİKA projelerinin bu ilişkilerin gelişmesine büyük katkılar sağladığını söyledi.

TİKA Tiran Program Koordinasyon Ofisi, Ramazan ayı içerisinde Arnavutluk’un çeşitli bölgelerinde iftarlar verilmesi, ihtiyaç sahiplerine gıda paketleri dağıtılması faaliyetlerine devam ediyor.

Sonraki Haber

TİKA, Bangladeş’te İhtiyaç Sahiplerine Gıda Desteği Sağlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’te gerçekleştirilen Ramazan programlarının ilk etabı kapsamında ülkenin dört bir yanında temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan 1250 gıda kolisi dağıtıldı. Bangladeş’te bu yıl gerçekleştirilen Ramazan programları kapsamında dar...