Haberler

20 Mart 2024

TİKA Ramazan’ın Bereketini Nijer Halkıyla Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan ayının manevi ikliminden yararlanarak Türk kültürüne ve kimliğine eşi görülmemiş bir teveccüh besleyen ve “İstanbulewa” olarak da adlandırılan Agadez halkına gıda desteğinde bulundu.

Agadez’de yaşayan başta engelli vatandaşlar olmak üzere ihtiyaç sahibi 400 aileye temel besin maddelerinden oluşan gıda paketleri ulaştırıldı. Pirinç, makarna, şeker ve yağdan oluşan gıda paketleri Air (Agadez) Sultanı Oumarou Ibrahim Oumarou, T.C. Niamey Büyükelçisi Özgür Çınar ve TİKA Niamey Koordinatörü Tanju Polat’ın katılımlarıyla ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.

Nijer hakkında

Nijer, Birleşmiş Milletler verilerine göre, gıda yetersizliği, hızlı nüfus artışı, kötü eğitim şartları, yetersiz sanayileşme gibi sebeplerle en az gelişmiş ülkeler arasında gösteriliyor.

Ülkenin neredeyse yarısı, yoksulluk sınırı altında yaşıyor ve acil gıda desteklerine ihtiyaç duyuyor. Nüfusunun neredeyse tamamı Müslüman olan ülkede, Ramazan ayı gibi özel dönemlerde Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden gelen yardımlar, halkın beslenme ve gıda ihtiyacı karşılamada önemli bir rol oynuyor.

Sonraki Haber

TİKA, Ramazan Ayının Bereketini Kolombiya’da Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kolombiya’nın başkenti Bogota’da düzenlediği iftar programıyla Ramazan ayının bereketini paylaştı. TİKA Bogota Program Koordinasyon Ofisi ev sahipliğinde gerçekleştirilen program, yerel ve uluslararası makamların katılımıyla gerçekleştirildi. İftar programına Türkiye...