Haberler

20 Mart 2024

TİKA, Ramazan Ayının Bereketini Kolombiya’da Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kolombiya’nın başkenti Bogota’da düzenlediği iftar programıyla Ramazan ayının bereketini paylaştı. TİKA Bogota Program Koordinasyon Ofisi ev sahipliğinde gerçekleştirilen program, yerel ve uluslararası makamların katılımıyla gerçekleştirildi.

İftar programına Türkiye Cumhuriyeti’nin Bogota Büyükelçisi Beste Pehlivan Sun’un yanı sıra çeşitli üst düzey makamlar ve Kolombiyalı Müslüman topluluk liderleri katıldı. Ayrıca, Türkiye’ye bağlı kurumlar ve Kolombiya’da yaşayan Türk vatandaşları da iftar sofrasında bir araya gelerek Ramazan ruhunu paylaştılar.

Büyükelçi Sun, yaptığı konuşmada Ramazan ayının dayanışma ve hoşgörü ayı olduğunu vurgularken, TİKA Bogota Koordinatörü Merve Kalınbacak ise misafirlere hoş geldiniz diyerek, iftar sofralarının kalabalık olduğunda bereketli olduğuna inandıklarını ifade etti. Ayrıca, farklılıkları kutlayarak ve anlayışla yaklaşarak daha barışçıl bir dünya inşa edebileceklerini belirtti ve davetin barış ve hoşgörü içinde birlikte yaşama mesajı taşıdığını dile getirdi.

TİKA’nın Kolombiya’daki Ramazan faaliyetleri iftar programıyla sınırlı kalmayacak. Ülkenin çeşitli bölgelerindeki ihtiyaç sahibi Müslüman topluluklar için hazırlanan gıda yardımları Ramazan ayı boyunca devam edecek. Bu faaliyetler, Ramazan ayının manevi atmosferini ve dayanışma ruhunu Kolombiya’da yaşayan Müslümanlarla paylaşmayı amaçlıyor.

Sonraki Haber

TİKA Ramazan’ın Bereketini Moğolistan’da İhtiyaç Sahipleriyle Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Moğolistan’da Ramazan ayı programı kapsamında 1200 aileye ulaştırılacak gıda paketlerini dağıtmaya başladı. Moğolistan’da eğitim, sağlık, altyapı, üretim, tarım ve hayvancılık gibi birçok alanda 900’e yakın proje gerçekleştiren TİKA...