Haberler

27 Mart 2024

TİKA, Ramazan’ın Bereketini Özbekistan’da Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) “Ramazan Programları” kapsamında Özbekistan’da 1400 aileye yaklaşık 22 ton gıda desteğinde bulundu.

Temel gıda maddelerinden oluşan paketler düzenlenen törenle Özbekistan’ın 14 vilayetine gönderilmek üzere araçlara yüklendi.

Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, teslim töreninde yaptığı konuşmada, TİKA’nın sadece Orta Asya’da değil, Afrika’da ve dünyanın her bir köşesinde özellikle Ramazan ayında yardıma muhtaç insanlara dağıtılmak üzere gıda paketleri hazırlayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını, bu gıda paketlerinin de Özbek kurumları aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine verileceğini belirtti.

Vakıf Fonu Başkanı İsahan Abdullayev ise “Ramazan ayında yapılan bu anlamlı yardımdan dolayı kardeş Türk halkına teşekkür ediyoruz” diyerek, gıda kolilerinin fon yetkilileri tarafından ülkenin farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını dile getirdi.

TİKA Taşkent Program Koordinatörü Ali Rıza Tezcan “Özbekistan’daki kardeşlerimizin iftar sofralara küçük bir katkı sunmak ve gönüllerinde yer edinmek amacıyla bu projeyi gerçekleştirdik” dedi.

TİKA tarafından temin edilen malzemeler Vakf Fondu ve Özbekistan Türk Milli Medeniyet Merkezi iş birliğinde ülkenin tüm vilayetlerine ulaştırılacak.

Sonraki Haber

5000 Gıda Kolisi, Irak’ın 11 İlindeki Ailelere Dağıtıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) “Ramazan Programları” kapsamında Irak’ta 5000 gıda kolisini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı. TİKA’nın Ramazan ayı programı, Irak’ta devam diyor. Bu kapsamda, temel gıda malzemelerinden oluşan koliler, Irak'ın farklı bölgelerindeki...