Haberler

15 Nisan 2024

TİKA, Ramazan’ın Bereketini Zimbabve’de İhtiyaç Sahipleriyle Paylaştı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayı vesilesiyle ihtiyaç sahibi 1.000 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

TİKA, T.C. Harare Büyükelçiliği ve Zimbabve Uluslararası Yardım Kuruluşu iş birliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, Ramazan ayı vesilesiyle ihtiyaç sahibi 1.000 aileye temel gıda malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

Zimbabve’nin Chegutu şehrinde gerçekleştirilen dağıtımlarda, temel gıda malzemelerine ulaşmakta güçlük çeken dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerle Ramazan’ın bereketi paylaşıldı. Dağıtılan gıda paketleri, Chegutu’da yaşayan ihtiyaç sahipleri için Türkiye’nin kendilerine ulaşan bir hediye ve selam niteliği taşıdı.

Proje hem kamu kurumları hem de halk nezdinde takdir ve şükranla karşılandı.

Sonraki Haber

TİKA’nın İftar Sofrası Suriye'de Yetimler İçin Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Suriye’nin El Bab, Azez ve Cerablus şehirlerinde yetim ve engellilere yönelik iftar programı düzenlendi. TİKA tarafından gerçekleştirilen “Ramazan Programları” kapsamında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Suriye görev...