Haberler

04 Haziran 2024

TİKA Senegal’de Yetim Çocukların Eğitimini Destekliyor

Senegal’in başkenti Dakar’da yetim ve yoksul çocuklar yararına faaliyet gösteren öğrencilere ücretsiz barınma imkânı sağlayan Association Al Nour Derneği bünyesindeki Yetim Eğitim Merkezine, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından malzeme ve donanım desteğinde bulunuldu.

Senegal’deki dezavantajlı çocuklara ve gençlere daha iyi şartlarda hizmet verilebilmesi amacıyla merkezin fiziki koşullarını iyileştirildi. TİKA tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında, 12 kişilik toplantı masası, oturma grubu, halılar, çalışma masaları ve sandalyeleri, 10 ahşap ranza, 20 yatak, 25 gardrop, mutfak dolapları, derin dondurucu, mini fırın, sebil, su arıtma cihazı, çamaşır makinesi, elektrikli süpürge, ütü, projektör cihazı ve bilgisayar temin edildi.

Sağlanan donanım destekleriyle dernek binası, 20 öğrenciye daha ev sahipliği yapabilecek.

Projenin açılış töreninde söz alan konuşmacılar, TİKA’nın Senegal’de bugüne kadar gerçekleştirdiği destekler için Türkiye’ye teşekkürlerini ilettiler.

Association Al Nour Derneği hakkında

4-18 yaşlarındaki 194 yetim ve yoksul çocuğa yılda 4 kez düzenli maddi destek sağlayan dernek, yetim çocukların okul derslerine ek kurslar düzenliyor. Dakar’da üniversite okuyan 12 öğrenciye ücretsiz barınma imkânı da sunan dernek, Hayrat İnsani Yardım Derneği iş birliğinde, Senegal’de 48 su kuyusu açmış olup, her yıl kurban organizasyonu gerçekleştiriyor.

Sonraki Haber

TİKA'nın Desteğiyle Afganistan’da “Dericilik Atölyesi” Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın batı bölgesinde faaliyet gösteren Herat Kadın Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde "Dericilik Atölyesi" kuruldu. TİKA'nın sağladığı deri işleme makineleri ve gerekli teknik ekipmanlar, düzenlenen törenle yetkililere...