Haberler

05 Nisan 2024

TİKA Sri Lanka’da İhtiyaç Sahibi Ailelere Ramazan Kolisi Ulaştırdı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Güney Asya’da bir ada devleti olan Sri Lanka’da düzenlediği Ramazan programları kapsamında 750 aileye gıda kolisi dağıttı.

TİKA, Sri Lanka’da Ramazan programı düzenledi. Program kapsamında ülkenin Pelanda, Kandapola, Santhipura, Silmiyapura, Potuvil, Mannar, Gothatuva gibi bölgelerinden ihtiyaç sahibi aileler belirlenerek dağıtım programları gerçekleştirildi.

TİKA tarafından hazırlanan ve pirinç, un, hurma, mercimek, şeker ve yağ gibi temel gıda malzemelerinden oluşan Ramazan kolileri ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı. Başkent Kolombo’daki dağıtım programına, Türkiye Cumhuriyeti Kolombo Büyükelçisi R. Demet Şekercioğlu ve Büyükelçilik personeli katıldı.

Sonraki Haber

TİKA Ramazan Ayının Bereketini Somaliland'da Yetim Çocuklarla Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan ayının manevi atmosferini Somaliland'de yaşayan yetimlerle paylaşıyor. TİKA’nın Ramazan programları kapsamında, Hargeisa'da faaliyet gösteren ve 400 yetimin barındığı "Hargeisa Orphanage and Children Welfare" yetimhanesinde iftar programı gerçekleştirildi....