Haberler

03 Nisan 2024

TİKA ve TICA İş Birliği Projelerine Katkı Sağlamak Amacıyla Bir Araya Geldi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Tayland Uluslararası İşbirliği Ajansı (TICA), Bangkok’ta ortak çalışma programı gerçekleştirdi.

Bangkok’ta gerçekleştirilen toplantılara katılan TİKA Uzmanları Burak Sarıtarla ve Mehmet Ali Yetiş, iki kurum arasında yürütülen projelerin değerlendirmesini yaparak ortak proje alanlarını belirledi.

Toplantılara TICA Genel Direktör Yardımcısı Arunee Hiam başkanlık ederken, Taylandlı uzman kuruluşlarla meslekî ve teknik eğitim, tarım ve hayvancılık alanlarındaki iş birliği konuları ele alındı.

Müsteşar Laksanavadee Keawkramol, Ataşe Bay Karnrapee Phollit ve Proje Uzmanı Pawarisa Permbun’un da katılımıyla ortak projelerin geliştirilmesi için fikir alışverişi yapıldı.

Ayrıca, TİKA heyeti Bangkok’ta bulunan Asya Pasifik Engelli Merkezi’ni ziyaret ederek merkezin faaliyetleri hakkında bilgi aldı ve olası iş birliği alanlarını değerlendirme fırsatı buldu.

Sonraki Haber

TİKA Ramazan’ın Bereketini Karayipler’de Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), dünya genelinde yürüttüğü Ramazan programları kapsamında, Panama'nın Karayip kıyılarındaki Guna Yala Otonom Bölgesi'nde gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdi. TİKA tarafından hazırlanan gıda kolileri, Panama Karayipler'de bulunan Guna Yala limanına...