Haberler

25 Mart 2024

TİKA Yemen’de Yetimler İçin İftar Sofrası Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Yemen’in geçici Başkenti Aden kentinde yetim çocuklara iftar sofrası kuruldu.

Mart 2015 tarihinde başlayan ve halen devam eden iç savaş nedeni ile çatışma bölgelerinden kaçarak Aden ile San’a arasında bulunan ülkenin üçüncü büyük şehri Taiz’e yerleşen yerinden edilmiş 1000 düzensiz göçmene Ramazan ayın ilk haftasında TİKA tarafından iftar sofrası kurulmuştu.

TİKA tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında bu kez Aden’in farklı bölgelerinde kendi aile ve akrabalarının yanında kalan 7-14 yaş aralığında ki 300 mülteci ve yetim çocuk için iftar sofrası kuruldu.

Yemenli yetkililer, TİKA’ya düzenlenen program dolayısıyla duydukları memnuniyeti “TİKA her zaman olduğu gibi yine bizlerin yanında olduğunu gösterdi. Düzenlenen iftar programı dolayısıyla TİKA’ya, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Halkına sonsuz teşekkür ediyoruz” diyerek ifade ettiler.

TİKA tarafından “Ramazan Programları” kapsamında Yemen’de dezavantajlı gruplar ve iç göçmenler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yönelik Ramazan ayı boyunca toplamda 3300 kişilik iftar programı düzenleyecek. 

Sonraki Haber

TİKA Somali’de Yetimler İçin İftar Sofrası Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Somali’nin başkenti Mogadişu’da şehit çocukları için iftar programı düzenlendi. “Ramazan Programları” kapsamında Somali Polis Teşkilatı’nın şehit olmuş mensuplarının geride bıraktığı 275 yetim çocuğun barındığı Şehit Polis Çocukları...