Haberler

18 Mart 2024

TİKA’dan Dost ve Kardeş Ülke Pakistan’da İftar Sofrası

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan’da Ramazan ayı boyunca çeşitli faaliyetler düzenliyor. Bu faaliyetler kapsamında, Pakistan Baitul Mal Kurumu ile iş birliği yapılarak yaklaşık 1000 kişilik iftar sofrası kuruldu.

Pakistan’ın en kalabalık şehri Karaçi’de ihtiyaç sahiplerine yardım eden Baitul Mal’a ait Barınma Evi’nin önündeki sokakta kurulan iftar sofrasına kadın ve çocuklar da dâhil olmak üzere yaklaşık 1000 Pakistanlı katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Karaçi Başkonsolosu Cemal Sangu ve Pakistan Baitul Mal Kurumu Sindh Bölge Müdürü Dr. Adnan Majid’in de katıldığı iftar programında Majid, Pakistan Baitul Mal Kurumu’nun Barınma Evi’nde ihtiyaç sahipleri için kurulan iftar sofrasının kurulmasından dolayı TİKA’ya teşekkür ettiğini belirtti.

Başkonsolos Sangu ise Pakistanlı kardeşleriyle aynı sofrada iftar açmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirerek, Baitul Mal Kurumu Müdürü ve çalışanlarına Türkiye adına teşekkür etti.

TİKA’nın Sindh eyaletindeki Ramazan faaliyetleri ise sadece iftar sofralarıyla sınırlı kalmayacak. Yetim ve engelli çocuklar için iftar sofraları kurulacak, bayramlık hediye paketleri dağıtılarak ve Sindh eyaletinin farklı bölgelerine gıda yardımları gerçekleştirilecek.

Sonraki Haber

TİKA'dan Şili'de 400 Aileye Gıda Paketi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilenen As-Salam Camii’nde toplamda 400 adet gıda kolisi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Şili’nin başkenti Santiago’da bulunan ve ülkede yaşayan Müslüman azınlığın en büyük ibadethanesi olan As-Salam Camii’nde 200...